Jesień w Bieszczadach.

Bieszczady to góry, które zachwycają nas swoją różnorodnością. Zimą, kiedy połoniny pokrywa gruba warstwa puchu, a bieszczadzkie szczyty wydają się niedostępne niczym Mount Everest. Wiosną, kiedy to przyroda budzi się do życia niepohamowaną eksplozją barw, czy też latem, gdy pogoda potrafi zaskoczyć w jednej chwili. 

Jednak to jesień w naszym przekonaniu potrafi poruszyć wyobraźnię w największym stopniu. Bo choć dni stają się coraz krótsze a słońce już nie grzeje tak mocno podczas pieszych wędrówek po bieszczadzkich szczytach, przyroda przygotowuje się do zimowego snu spektakularnym wernisażem, który zachwyci tych nawet najbardziej wybrednych.

Końcem września i początkiem października Bieszczady mienią się tysiącem barw i odcieni, od zieleni, która dominuje przez całe lato, poprzez żółte kolory słońca po ognistą czerwień, obejmującą bieszczadzkie lasy, niczym ognista łuna. 

Jesień to również okres, gdy w Bieszczadach robi się mniej tłocznie a na szlaku można zakosztować prawdziwie Bieszczadzkiej ciszy. 

Dlatego też zapraszamy Państwa w Bieszczady o tej porze roku.